Книги 21 століття

Здається, що численні гаджети геть витіснили з життя людей любов до читання. Але це не так! У світі щодня друкують тисячі гідних книг. А їх автори стають новітніми класиками. Які теперішні книги обирає читач? Які сучасні книги читаєте ви? Від себе хочу порадити сучасні книжки українських авторів: “Декамерон.10 українських прозаїків останніх десяти років”; “На запах м’яса” Люко Дашвар; “В країні гіркої ніжності” Володимир Лис.
“Декамерон.10 українських прозаїків останніх десяти років” 
Антологія сучасної української літератури, до якої увійшли нові оповідання десяти популярних вітчизняних письменників. Десять несподіваних історій, тримають у напрузі від першого до останнього слова. В більшості творів присутня тема любові. Любити можна не лише людину, а й цукерки, фрукти, ковбасу… (Ірена Карпа). Любити можна єдину мить (Світлана Поваляєва “Атракціон”), а можна чекати кохання двадцять років (Deadline емоцій). Любов можна зустріти у найгіршому готелі міста (Сергій Жадан “Вона знає всі шлягери цього року”) і на британському сайті знайомств (Світлана Пиркало “Життя. Цілувати”). Усі прагнуть любити і кожен робить це так, як може і як вміє. Історії нагадують окремі кадри або серії фільму під назвою Життя. А ще чомусь виникають асоціації з фотокартками в альбомі. 
Перегляньте інтерактивне відео за книгою "Декамерон.10 українських прозаїків останніх десяти років" https://app.playpos.it/go/share/1088082/1488010/0/0/


“На запах м’яса” Люко Дашвар
Книга відразу приголомшує назвою. Жага до багатства, влади, примарного благополуччя, бажання мати більше, ніж тобі потрібно, - все це “м’ясо”. Потяг до нього йде з самого низу людської натури.
Головна героїня Майя швидко зуміла пробратись до найвищих сходинок красивого життя, та важка хвороба, людська заздрість, зрада подруги та коханого опустили на саме дно. Не зрозуміла і мати.
І ось - вона сама посеред Богом забутого Лупиного хутора, в самотній хаті. Виявляється, і там є люди. Вони всюди, і всюди різні. Не залежно від села чи міста, кругом є нелюди, що здатні на вбивство чи на взаємодопомогу. Саме там Майя проходить “чистилище” своєї душі. Проста робота біля двору та на городі, щира підтримка “рідної” людини творять диво - хвороба відходить. Та чи не потрапить вона знову у зграю голодних вовків, чи не кинеться знову за “м'ясом”?.. Фінал залишився відкритим для роздумів. 
Більше інформації про книгу, автора тощо дивіться на інтерактивному плакаті 
https://www.thinglink.com/scene/1393140248875106305

“Країна гіркої ніжності” Володимир Лис
Історія трьох поколінь, трьох жіночих доль - бабусі Дази, матері Віталії, внучки Олесі.
Найбільше вразила саме Даза. Неймовірна жінка. Через що вона тільки не пройшла. Самопожертва заради дитини, яка ніколи не скаже дякую. Все життя одна. Без чоловічого плеча, без підтримки, з невдячною по житті дочкою. Вона заслуговувала на свій власний шматочок щастя, та як мені здається і не відчула його. Жінка, яка все життя жила ради когось, навіть, коли закохалась, не могла собі цього дозволити. Даза є для мене прикладом справжньої жінки.
Дуже шкода Віталію, зруйнувала своє майбутнє, через якогось зека, і рятуючись від самотності удочерила дитину. Внучка Олеся вітряна, самовпевнена, не слухає порад дорослих жінок. Закохалась, довірилась, та обпеклась.
До Вашої уваги - музична листівка, присвячена книзі "Країна гіркої ніжності" Володимира Лиса.
https://www.beesona.ru/id59918/playcast/222784/


Комментариев нет:

Отправить комментарий